Spółka EuroEast 4 BV nabyła nieruchomość Lastadia Office w Szczecinie.

Spółka EuroEast 4 BV zarządzana przez Greenstone Sp. z o.o. nabyła od SGI SA Budynek Biurowy Lastadia w Szczecinie, oddany do użytkowania w roku 2013 i oferujący około 12,5 tys m2 powierzchni biurowo-usługowej. Lastadia – zlokalizowana nad Odrą, przy Wałach Chrobrego – jest w pełni wynajęta międzynarodowym i polskim najemcom.

Stephane Chauvel, Partner Greenstone powiedział: „Postrzegamy Lastadię jako długoterminową inwestycję, z wysokiej jakości najemcami, świetnie zlokalizowaną w dynamicznie rozwijającym się regionie. Moim zdaniem, obecna pozycja Szczecina jest zbliżona do pozycji Trójmiasta sprzed kilku lat i oferuje znaczący potencjał wzrostu. Bliskość Niemiec i krajów skandynawskich jest jednym z czynników determinujących rozwój ekonomiczny regionu i zmiany na rynku nieruchomości komercyjnych.”

Robert Stachowiak, Prezes Zarządu SGI S.A.: „Cieszymy się, że profesjonalny podmiot z zagranicznym kapitałem wybrał akurat naszą nieruchomość i przystąpił do sprawnego procesu badania nieruchomości i finalnie do zakupu. Wartość zrealizowanej transakcji jak i warunki stanowią potwierdzenie tego, że Lastadia jest przede wszystkim dobrym biurowcem w imponującej lokalizacji, przemyślanymi rozwiązaniami technicznymi. Poza tym to również idealny produkt inwestycyjny, który będzie zyskiwał na wartości.”

Greenstone