Spółka EuroEast BV nabyła Kompleks Biurowy Tensor.

Spółka EuroEast BV reprezentowana przez Greenstone Asset Management nabyła od spółki Inopa, Kompleks Biurowy Tensor składający się z trzech budynków biurowych (X, Y, Z) oddanych do użytkowania w latach 2016-2017 i oferujących ok. 20.000 m2 powierzchni wynajmowalnej. Kompleks jest w pełni wynajęty dla renomowanych najemców.

Spółka EuroEast BV jest spółką inwestującą na rynku nieruchomości, której akcjonariuszami są wybrani inwestorzy z Azji i Europy. EuroEast BV reprezentowana jest w Polsce przez Greenstone Asset Management Sp. z o.o. , która dodatkowo będzie zarządzać kompleksem biurowym Tensor w imieniu nowych nabywców.

Inopa jest właścicielem wszystkich nieruchomości komercyjnych wydzielonych z EURO STYL S.A.

Stephane Chauvel z EuroEast powiedział: „Jesteśmy zadowoleni z zakończenia negocjacji, prowadzonych przez ostatnie miesiące w sprawie nabycia kompleksu Tensor. Jest to nowoczesny biurowiec charakteryzujący się bardzo dobrą lokalizacją, wysokim standardem oferowanej powierzchni i najwyższej klasy najemcami”.

„Przeszliśmy długą drogę, by zamknąć tę transakcję od momentu podpisania listu intencyjnego na początku tego roku. Cieszymy się, że EuroEast jest nowym właścicielem Tensor i życzymy nabywcom wszystkiego najlepszego w związku z tym Projektem” powiedział Daniel Bojanowski z Inopa S.A.

„Transakcja obejmuje nabycie SPV, która jest właścicielem kompleksu biurowego Tensor. Cieszymy się, że mogliśmy sfinansować zakup kredytem inwestycyjnym udzielonym przez Bank PeKaO S.A.” powiedział Artur Lebiedziński z Greenstone Asset Management.

Mikołaj Konopka powiedział: „Transakcja z EuroEast to świetna wiadomość dla dalszego rozwoju rynku nieruchomości komercyjnych w Trójmieście. Warunki transakcji dowodzą, że Kompleks Biurowy Tensor jest najwyższej jakości biurowcem, w jednej z najlepszych lokalizacji Trójmiasta.”

Kompleks Biurowy Tensor, zlokalizowany przy ul. Łużyckiej w Gdyni zapewnia swoim najemcom 19.962 m2 GLA oraz 443 miejsc parkingowych. Oferuje jedną z najlepszych lokalizacji w Trójmieście, obok Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego i centrum handlowego Riviera. Tensor korzysta z dobrze rozwiniętej sieci komunikacji miejskiej, w tym SKM (Szybka Kolej Miejska), PKM (Pomorska Kolej Metropolitalna), a także licznych linii autobusowych.

Zespół Greenstone Asset Management